top of page

YARDIM MERKEZİ

Siz Sordunuz, Biz Yanıtladık

SSS: SSS
DİZ AĞRISI SEBEPLERİ NELERDİR?

Dizdeki enflamatuar, dejeneratif ve travmatik zorlamalar, nekrotik, konjenital ve gelişimsel bozulmalar, kalça hastalıkları ve lomber(bel) bölgesi hastalıkları diz ağrılarına sebep olabilir.

KORSELERİN KULLANIM AMAÇLARI NELERDİR?

Beli sıcak tutar, emniyet hissi verir, beli stabilize eder ve bele binen dikey yükleri alır. Karın iç basıncını artırarak belin yükünü %25-30 oranında azaltır.
Belin kavisini ideal pozisyona yaklaştırarak omurilik eklemlerinin arasının açılmasına yardımcı olur,
Omurilik ana kanalı ve yanlarda bulunan sinir kanallarının rahatlamasını sağlar.

EL VE EL BİLEĞİ AĞRISI SEBEPLERİ NELERDİR?

Osteoartrit (kireçlenme), DeQuervain hastalığı, karpal tünel sendromu, el bileği ulnar sinir kompresyonu, tetik parmak, Dupuytren kontraktürü, Sudeck atrofisi, Raynaud hastalığı, artritler(romatoid artrit, psöriatik artrit, ankilozan sipondilit), hipertrofik osteoartropati, Gangliyon kisleri ve travmaları ağrılara sebep olabilir.

DİZLİKLERİN KULLANIM ALANLARI NERELERDİR?

Travmalar, enflamasyon ve artroz tedavilerinde, Post-Op koruma ve rehabilitatif uygulamalarda, kollateral(iç, dış, çapraz) bağ yaralanmalarında, yumuşak doku lezyonlarında, ligament ve eklem bozukluklarında, osteoartirit ve artiritde dize sıcaklık ve kompresyon gerektiren durumlarda etkin olarak kullanılırlar.

BOYUN AĞRISI SEBEPLERİ NELERDİR?

Boyun tutulması ve incinmesi, boyun fıtığı ve servikal disk dejenarasyonu, kireçlenme ve omurilik kanalında daralma, servikal disk kırıkları ve kayması sebep olabilir.

EL VE EL BİLEKLİĞİ KULLANIM ALANLARI NERELERDİR?

Karpal tünel sendromun da konservatif tedavisi ve cerrahi sonrası, hafif ve orta dereceli burkulmalar sonrası immobilizasyonda, el bileği zorlanmaları ve kırıklarda alçı sonrası stabilizasyonda,el bilek iltihapları, kistler, tendinit, romatoid artriti, el stabilize bozukluklarında, el bileğinin kronik post-op veya post-travmatik yumuşak doku yaralanmalarında kullanılır.

BEL AĞRISI SEBEPLERİ NELERDİR?

Kifoz (kamburluk) ve lordoz (çukur bel), Lomber Disk Hernisi (bel fıtığı), düzleşmiş bel ve Spinal Stenoz (kanal darlığı), Spondilolisthezis (bel kayması) ve duruş bozukluklarından kaynaklanabilir.

BOYUNLUKLARIN KULLANIM ALANLARI NERELERDİR?

Boynun akut ağrılı dönemin (özellikle ilk 2 haftasında) dinlendirme ve hareket kısıtlamalarında, ayrıca boyun travmalarından sonra boynu stabilize etme amaçlı kullanılırlar.

DİRSEKLİK KULLANIM ALANLARI NERELERDİR?

Spor yaralanmaları ve spor travmaları, kramplar, Post-travmatik kas yırtılmalarında, lif gerilmeleri ve esnemeleri, kronik ağrılar ve hareketlerde ki kısıtlamalarda, spor çalışmaları esnasında kasların soğumasını önlemede,cerrahi operasyonlarda iyileşme sürecinin hızlandırılmasına yönelik uygulamalarda kullanılır.

AYAK BİLEĞİ AĞRISI SEBEPLERİ NELERDİR?

Aşil tendiniti, aşil bursiti, Plantar fasiit(topuk dikeni), tarsal tünel sendromu, anterior kompartman sendromu, atletik zorlamalar, romatoid artrit, osteoartroz, Udeck atrofisi, enfeksiyöz artritler, aseptik nekroz nedenler arasında olabilir.

AYAK BİLEKLİKLERİ KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Burkulma ve gerilmelerde, küçük kırıklar sonrası eklem iltahapları ve kireçlenmelerinde, yaralanma sonrası ödem de kompresyon amaçlı, burkulma sonrası stabilizasyon ve koruma amaçlı kullanılırlar.

TABANLIK GEREKTİREN DURUMLAR NELERDİR?

Pes cavus(taban çukuru), Pes planus(taban düşüklüğü), Halluks valgus, Halluks rigidus, Morton hastalığı, artropati, Plantar fascilitis ve diabetik sorunları olanlar, spor yapanlar kullanabilirler.

Soru ve yorumlarınız bizim için çok değerli. Bize yazın ya da arayın.

bottom of page